ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): با حضور امام جمعه و جانشین فرمانده سپاه ناحیه جلسه معاونت
دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): صبح امروز با حضور گروه های طلایه دار بسیج دومین مرحله رزما

مقاله

این مطلب ۲۵ بار خوانده شده
به همت بسیج کارمندان استان کرمانشاه انجام شد

برگزاری جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندی کرمانشاه

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه-بسیج کارمندی؛ جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندان استان کرمانشاه با حضور مدیران ارشد استانی برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه-بسیج کارمندی؛پیش از ظهر امروز و در محل شرکت برق منطقه ای غرب، جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندی، با حضور مسئول سازمان بسیج کارمندان استان و مدیران دستگاه های اجرایی استان و به ریاست دکتر عدالتخواه؛ رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه برگزار شد.

این جلسات که به صورت ماهیانه توسط سازمان بسیج کارمندان استان کرمانشاه برگزار می شود با توجه به میزبانی استان در پیاده روی اربعین به صورت فوق العاده موضوع پیاده روی اربعین را در دستور کار ویژه خود قرار داده است که بر همین مبنا دستگاه های اجرایی استان اعلام آمادگی کردند.
محمد رضا عدالتخواه در جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندی، اظهار داشت: جهت پیشگیری از سو استفاده معاندین این آمادگی وجود دارد که بخشی از احکام صادره از امروز با استفاده از ظرفیت مجازاتهای جایگزین حبس به پاکسازی محیط زیست به ویژه در مسیر تردد زوار اربعین توسط محکومین اختصاص یابد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این پاکسازی ها از مسیر کنگاور تا مرز خسروی انجام خواهد شد بیان کرد: این امر به ویژه در ایام اربعین که ممکن است برخی نسبت به جمع آوری زباله در محل های مناسب توجه نداشته باشند اهمیت بیشتری دارد.

عدالتخواه خواستار استفاده از ظرفیت اتحادیه های صنف خیاطی و تعمیرات کفش و ... در مسیر پیاده روی اربعین شد و عنوان کرد: در امر برپایی ایستگاه های صلواتی و ارائه خدمات هماهنگی های لازم با متولیان امر انجام تا با انسجام بیشتری کارها اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه پس از ایام اربعین از نهادهایی که بیشترین خدمت رسانی را داشته اند توسط بسیج کارمندی تقدیر می شود افزود: مطرح شدن این اقدامات در بسیج برای ایجاد شور و هیجان انقلابی و تسریع در انجام امور است.

عدالتخواه با بیان اینکه بر مبنای حدیثی از امام حسن(ع) مومن پنج نشانه دارد که زیارت اربعین یکی از آنان است گفت: پیاده روی اربعین چند سالی است که به صورت منسجم در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه انجام شده و تا این زمان نیز تصمیم بر آن است که از مرز خسروی هم اعزام شود.

وی با اشاره به اینکه زائرینی که از اقصی نقاط کشور می آیند نیازمند دریافت خدمت هستند افزود: تاکنون دستگاه های اجرایی دستورالعملی الزامی درباره اربعین دریافت نکرده اند بنابراین بحث اربعین یک مقوله اعتقادی است که در این راستا ادارات می توانند با جمع آوری وجوهی نقدی نسبت به پرداخت بخشی از هزینه های اربعین شامل نیمی از ویزای زائرین اقدام کنند.

عدالتخواه خواستار سازماندهی اقدامات مربوط به اربعین توسط دبیرخانه شورای عالی قشر بسیج کارمندان شد و گفت: شایسته است ادارات مختلف در طول مسیر امکاناتی را در اختیار زورا قرار دهند البته با حفظ تدابیر امنیتی و حفاظتی.

وی با بیان اینکه از روز دهم آبان ماه و تا چند روز پس از اربعین بسیجی همگانی لازم است افزود: به منظور خدمت رسانی حداکثری به زوار اربعین لازم است مناطقی از مسیر پیاده روی که آنتن دهی کمتری دارد توسط مخابرات پوشش داده شود و جلساتی با پلیس راهور و انتظامی برگزار شود.

عدالتخواه خاطر نشان کرد: از روز دهم آبان ماه نیز دستگاه قضایی استان به صورت کشیک دائمی در تمام مسیرها حضور دارد و همچنین کشیک موقت نیز مستقر می شود، علاوه بر آماده باش و حضور فوق العاده پزشکی قانونی، بیمه ها نیز باید به صورت ویژه تری حضور داشته باشند.

وی تبعیت از ائمه اطهار(ع) را افتخار جهان اسلام دانست و افزود: افرادی به پشتوانه ۷۰ کشور دنیا پرچمی جعلی از رسول اکرم(ص) در دست گرفتند و مدعی اسلام شدند که با تمسک به رهنمون های مقام معظم رهبری و حرکت در خط نورانی ائمه اطهار(ع) پس از چند سال و با اهدا خون شهدای زیادی از جمله ۱۴ شهید مدافع حرم در استان کرمانشاه و شهید حججی ها پرچم جعلی آنان بر کنده شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به هجمه های وارده به قوه قضاییه گفت: اراذل و اوباش در پی تشویش اذهان عمومی هستند چه اینکه قوه قضاییه نهادی است که به طور مستقیم از سوی ولی فقیه انتخاب می شود و رئیس آن مجتهدی عالم و جامع الشرایط است و همچنین شرایط ورود به دستگاه قضایی نیز سخت و پیچیده است.

عدالتخواه مبارزه با مفاسد، انحرافات در جامعه را بر عهده دستگاه قضایی دانست و گفت: این دستگاه به خوبی از پس وظایف محوله برآمده است بر همین مبنا عده ای دشمن شده اند چه اینکه اگر دستگاه قضایی چنین فعالیتی نداشت هیچگاه مورد حمله قرار نمی گرفت.

وی افزود: دستگاه قضایی از ابتدا روسایی داشته که سالم و مورد اعتماد معظم له و نظام بوده و البته از زمان شهید بهشتی(ره) هم شایعاتی وجود داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: طی چند روز اخیر کمیته حمایت از سرمایه گذاری در دستگاه قضایی ملغی شد و جایگزین آن بخشنامه ای جامع درباره اقتصاد مقاومتی واصل شد که لازم است در این راستا ماهیانه جلساتی در راستای اجرای سیاستهای قوه قضاییه که همانا تسهیل سرمایه گذاری و انجام فعالیتهای تولیدی است برگزار شود.

در پایان هر یک از مدیران دستگاه های اجرایی متعهد به پذیرفتن بخشی از اقدامات مربوط به میزبانی زوار اربعین شدند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.