ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۹۵ بار خوانده شده
یادگار دوران دفاع مقدس :

یادگار دوران دفاع مقدس :

یکی ازیادگاران دوران دفاع مقدس بابیان اینکه درعملیات غرورآفرین مرصاد ولایتمداری رزمندگان اسلام موج می زد گفت : کمینگاه مرصاد نقطه دفن ابدی منافقین شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه،شهرستان سرپل ذهاب:یکی از رزمندگان هشت سال دوران دفاع مقدس در راستای فرارسیدن سالروزعملیات غرور آفرین مرصاد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در تیرماه سال ۱۳۶۷، پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط کشور ایران، به تصور اینکه نیروی دفاعی کشورمان تحلیل رفته و مردم از جنگ و بمباران خسته شده اند رژیم بعثی عراق درصدد طراحی نقشه ای برآمدند تا بلکه با اجرای آن هم نظام جمهوری اسلامی را ساقط کنند و هم کشور را به تصرف خود درآورند.

شهسوار نظری افزود: نیروهای عراقی در عملیات مرصاد که در اواخر دوران هشت سال دفاع مقدس رخ داد وارد نواحی مرزی استان کرمانشاه شدند و شهرستان های سرپل ذهاب،محور گیلانغرب و قصرشیرین را نیزتصرف کردند و طی سه روز عملیات متعددی بین نیروهای عراقی و نیروهای ارتش و سپاه پاسدارن سرپل ذهاب صورت گرفت.

این رزمنده که مسئول اطلاعات و عملیات تیپ۱۲۷مقداد در منطقه بمو و سرپل ذهاب بود یادآور شد: در این عملیات،محدوده پادگان ابوذر، گیلانغرب،سومار،نفت شهر،خسروی و قصرشیرین و همچنین به طرف شهرستان ثلاث باباجانی و منطقه سرقلعه و جگیران و باویسی توسط نیروهای عراقی اشتغال شد.

وی بابیان اینکه نیروهای عراقی زمینه همکاری بانیروهای ایرانی جهت تصرف منطقه را فراهم کرده بوند گفت: این نیروهای منافقین کوردل با عملیاتی طراحی شده محور قصرشیرین به سرپل ذهاب و به طرف کرمانشاه از مسیر کرندغرب تا اسلام آباد و گردنه چهارزبر مورد حمله قرار دادند تا فعالیت های گسترده تری را علیه نظام و رزمندگان دفاع مقدس صورت دهند.

نظری افزود: از دیگر رویدادهای مهم این جنگ بمباران شیمیایی توسط نیروهای عراقی در منطقه بابایادگار و روستای زرده از توابع شهرستان دالاهو و همچنین در دهستان دیره و روستاهای نسار و شاهمار از توابع شهرستان گیلانغرب بود که جوانان و رزمندگان بسیاری مجروح و شهید شدند. این رزمنده بیان کرد: یگان های سپاه،ارتش و هوانیروز با برنامه ریزی دقیق جلوی منافقین را گرفتند و درگیری شدیدی بین آنها صورت گرفت.

وی در ادامه گفت:خوشبختانه تعداد زیادی از ادوات و امکانات زرهی و دفاعی نیروهای بعثی عراق به غنیمت رزمندگان اسلام درآمد و تعدادی از نیروهای عراقی اسیر و تعدادی به هلاکت رسیدند. شهسوار نظری بااشاره به میدان جنگ آمدن مردان و زنان شیردل برای دفاع از سرزمین خود افزود: نیروهای آحاد مختلف مردمی و عشایرین از طریق سپاه پاسداران سازماندهی شدند و سلاح تحویل گرفتند و برای دفاع از میهن اسلامی به جنگ آمدند.

وی عملیات مرصاد را ضربه مهلکی به منافقین عنوان کرد و گفت: منافقین در این عملیات به کمین گاه رزمندگان اسلام افتادند و این درسی برای منافقین کور دل در تاریخ اسلام بود. وی بااشاره به اینکه شروع جنگ در کرمانشاه رقم خورد و ختم آن هم در محورهای استان بود افزود: در عملیات مرصاد گردان های نیروی زمینی و یگان های تیپ های مختلفی که تحت امرعملیاتی قرارگاه نجف اشرف و سپاه چهارم بعثت بودند به صورت منظم در طی عملیات های متعددی جلوی دشمن را گرفتند و درمحورهای اسلام آباد،قصرشیرین ،جاده ایلام و کرمانشاه و محورهای مختلف از ارتفاعات دالاهو دشمن را به هلاکت رساندند.

این مقام مسئول بیان رشادتهای شهدا و رزمندگان عملیات مرصاد را امری ضروری خواند و گفت: با جانفشانی و و دلاوری رزمندگان اسلام در تاریخ ۵مردادماه سال۱۳۶۷ عملیات ظفرمندانه و پیروزمندانه مرصاد خاتمه یافت و سرنوشت جنگ تحمیلی مشخص و عزت و افتخار دوباره به ملت ایران بازگشت.

وی در ادامه باتاکید برزنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ارج نهادن به مقام شامخ شهدای مرصاد افزود:باتوجه به اینکه امروزه شرایط کشورمان سخت تر از دوران دفاع مقدس است و اجتماع گناه در فضاهای مجازی و سایبری در حال افزایش است باید بالبیک گفتن به فرمان امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه ای (مدظلله العالی) وحدت و یکپارچگی در تمام امورات کشور را نیز حفظ کنیم و اجازه ندهیم در نفاق های داخلی و خارجی گم شویم و پشت اسلام و ارزشهای دینی مان ایستادگی کنیم.

نظری تاکید کرد:امروزه دشمن در فضاهای مجازی و سایبری و ماهواره ای یک جنگ نرم در بین مردم جامعه اسلامی ما به راه انداخته اند که نیاز است جامعه ما با هوشیاری و نگرش و بصیرت اسلامی از هرگونه تلاش دشمن جهت پیشبرد اهداف شوم خود جلوگیری کنند.

وی درپایان ضمن تاکید بر تبعیت از ولایت فقیه و فرمایشات ایشان در راستای زنده نگه داشتن آرمانهای اسلامی گفت: بصیرت و هشیاری و گوش به فرمان ولایت بودن در ذات هر مسلمان ریشه دارد و ما این را در طول سالهای انقلاب اسلامی شاهد بوده ایم و این ملت امتحان های مختلفی داده و آبدیده و صیقل خورده اند و همیشه با بصیرت و آگاهی به میدان آمده اند.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه داری ۹۰هزارنفرجمعیت و ۴۸کیلومترمرز مشترک با کشور عراق دارد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.