ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۶ بار خوانده شده

جشن بزرگ دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) در ناحیه جوانرود برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): جشن بزرگ دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) با حضور بسیجیان در ناحیه جوانرود برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) ناحیه جوانرود، جشن بزرگ دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) با حضور بسیجیان در ناحیه جوانرود برگزار شد.

حجت الاسلام کریمی در این مراسم با تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) اظهار داشت: بر طبق حدیث پیامبر گرامی اسلام " حیاء ده جز دارد" که نه مورد از این اجزاء حیاء مربوط به بانوان و یکی از آن برای آقایان است که این را می رساند  که در اسلام  برای حیای بانوان ارزش و اهمیت  خاصی قائل شده اند.

 

وی تصریح کرد: امام رضا (ع) فرمودند کلمه "لا اله الا الله" دژ محکمی است که هر کسی در این دژ محکم ورود پیدا کرد درامان است و اگر داخل این دژ شدید در امان خواهید بود اما دارای شرایطی است که یکی از این شروط رسیدن به خدا است و باید احکام اسلامی را جاری کنید ، که منظور همان احکامی است که با بیان اهل بیت جاری می شود.

حجت الاسلام کریمی افزود: همانطور که امام علی (ع) می فرمایند هر کسی که با حیاء باشد کلید همه خوبیها در دست اوست و به تعریف حیاء اینگونه پرداختند که حیاء زینت اسلام است به این معنا که ما همیشه خودمان را در محضر خدا بدانیم و اگر ما به این نتیجه برسیم هیچ وقت برایمان مشکل ایجاد نمی شود و برنامه ریزی امروزه دشمن این است که حیاء را از مسلمانان بگیرد طوری که مسلمان خودش را در محضر خدا نبیند و بی حیایی همان بی حجابی، بد حجابی، بی عفتی، بی غیرتی و ... است.

در ادامه آقای امجدیان تصریح کرد: که بر اساس آیات قرآن مجید وجوب امر به معروف ونهی از منکر واضح غیر قابل انکار است، از طرفی در احادیث نیز بر اهمیت امر به معروف تأکید شده است تا جایی که حضرت علی (ع) می فرمایند : تمامی واجبات حتی جهاد در مقابل امر به معروف و نهی از منکر بمثابه قطره ای در برابر دریای عظیم می باشد.

وی افزود: که بر همه ما فریضه امر به معروف و نهی از منکر واجب و ضروری است البته امر به معروف ونهی ازمنکر شرایطی دارد، آگاهی آمران وناهیان بر معارف و منکر، دادن احتمال تأثیر، نبود مفسده و ضرر و غیره ... از شرایط امربه معروف و نهی از منکر می باشد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.