ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۹۸ بار خوانده شده
به همت بسیج کارمندی کرمانشاه؛

جلسه شورای عالی قشر کارمندی در کرمانشاه برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه-بسیج کارمندی؛ ششمين جلسه شوراي عالي بسيج كارمندان سپاه حضرت نبي اكرم (ص) استان كرمانشاه با موضوع اقتصاد مقاومتي در سالن اجتماعات شركت پالايش نفت كرمانشاه برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه-بسیج کارمندی؛   در اين جلسه دكتر جمشيدي مديرعامل شركت پالايش نفت كرمانشاه ضمن تسليت به مناسبت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان طي سخناني به تشريح رويكردهاي اقتصادي پيش روي كشور پرداخت و با اشاره به اينكه ماهيت استكبار ستيزي نظام جمهوري اسلامي منجر به ايجاد شرايط خاصي شده است كه هجمه و توطئه و فشار زيادي بر اين نظام وارد کرده است گفت : بديهي است الگوهاي اقتصادي ما بايد متناسب با شرايط موجود تعريف شود.

وی يكي از راهكارهاي برون رفت از بحران اقتصادي را استفاده از مدل اقتصاد موازي برشمرد و در تبيين آن گفت : در اقتصاد موازي مانند نهادهاي موازي كه پس از انقلاب ايجاد شد بايد سازوكارهاي اقتصادي تقويت كننده اقتصاد رسمي كشور ايجاد شود.

دكتر جمشيدي در خصوص الگوي قابل استفاده ديگر به مدل اقتصاد ترميمي اشاره کرد و گفت : در اين مدل كشور نياز به آسيب شناسي و آسيب زدايي در حوزه هاي مختلف اقتصاد دارد.

مديرعامل شركت پالايش نفت كرمانشاه سومين راهكار اقتصاد مقاومتي را اقتصاد دفاعي برشمرد و افزود : در اين مدل علاوه بر شناسايي هجمه و آفندهاي ممكن به پدافند شناسي نيزبايد اهميت داد به عبارت ديگر علاوه بر شناسايي ابزارهايي كه دشمن از آنها استفاده مي كند بايد ابزارها و توانمنديهاي خود را بشناسيم و از آنها استفاده موثر به عمل آوريم.

سپس حجت الاسلام قبادي مديركل سازمان تبليغات اسلامي استان به بيان اهميت امر به معروف و نهي از منكر در نهضت امام حسين (ع) پرداخت .

وي همچنين در خصوص اقتصاد مقاومتي گفت : اقتصاد مقاومتي ريشه درخانواده دارد و در آموزشهاي كانون خانواده برآورد هزينه ،پس انداز،سرمايه گذاري و ... بايد گنجانده شود.

دكتر حقيقي رئيس سازمان صنايع و معادن استان نيز به بيان عملكرد اين سازمان در اجراي برنامه هاي اقتصاد مقاومتي و فعال سازي واحدهاي راكد و نيمه فعال صنعتي در سطح استان پرداخت و روند ورود اين واحدها در ايجاد رونق توليد در كشور را تشريح کرد.

 وي با بيان آمار تقويت واحدهاي صنعتي و كشاورزي ،رتبه استان در سطح كشور را مناسب ارزيابي نمود و اضافه كرد متاسفانه بعضي از بانكها با سياست هاي اقتصادي مطلوب هماهنگي ندارند.

سپس مهندس شهبازي مديركل جهاد كشاورزي استان به توضيح اقدامات آن اداره در توسعه روند اقتصاد مقاومتي پرداخت و تصريح كرد : سطح ارتقا كشاورزي استان طي مدت اجراي رهنمودهاي اقتصاد مقاومتي چشم گير بوده است به گونه اي كه علاوه بر ايجاد اشتياق در كشاورزان، استاندار استان دياله عراق پس از بازديد از مزارع و باغات استان خواستار خدمات استيشاري و فني كارشناسان جهاد كشاورزي استان در عراق شد.

 در ادامه اين جلسه مديران و روساي ادارات و شركتهاي استان به بيان عملكرد و وضعيت اجراي اقتصاد مقاومتي در دستگاههاي متبوع خود پرداختند.

سخنران پاياني اين همايش دكتر عدالتخواه رئيس كل دادگستري استان بود كه ضمن بيان خط مشي حضرت امام حسين (ع) در تبعيت از سيره نبوي و علوي گفت : اقتصاد مقاومتي از اعتقاد نشات مي گيرد و توفيق در اين راستا مستلزم اصلاح در سبك زندگي ماست همانگونه كه امام حسين (ع) از طريق امر به معروف و نهي از منكر سعي در نجات جامعه و مردم دارد.

وی همچنين اضافه كرد: مقام معظم رهبري احياء بنگاههاي تعطيل و نيمه تعطيل را يك ضرورت اساسي در پياده سازي اقتصاد مقاومتي برشمردند.

وي افزود : امروز بر مديران تكليف است كه بررسي كنند چه اقدامي در حوزه مسئوليت و مديريت و فعاليت خود داشته اند كه منجر به بهبود اقتصاد كشور شده است. بديهي است براي اثربخشي حصول و نتيجه بايد امور به صورت بسيجي وار، جهادي و سريع و با جهش صورت پذيرد.

در پايان جلسه لوح تقديري به سبب موفقيت بسيج كارمندي حوزه ۵ امام محمدباقر (ع) در كسب رتبه برترجشنواره استاني مالك اشتر به دكتر جمشيدي اهدا شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.