ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۳۵ بار خوانده شده
با معرفی برترین‌ها؛

جشنواره مولودی خوانی در کرمانشاه پایان یافت/گروه «ده نگ پاوه» اول شد

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): دومین جشنواره استانی مولودی خوانی با معرفی برترین‌ها در کرمانشاه به کار خود پایان داد و گروه مولودی خوانی «ده نگ پاوه» حائز عنوان نخست شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): دومین جشنواره استانی مولودی خوانی که به مناسبت هفته وحدت و با همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه برگزار شد، عصر امروز با معرفی و انتخاب برترین‌ها به کار خود پایان داد.

در این جشنواره ۵ گروه مولودی خوانی از شهرستان‌های پاوه، کرمانشاه، روانسر به اجرای برنامه پرداخته و با یکدیگر رقابت کردند.

برترین‌های این جشنواره پس از قرائت بیانیه هیئت داوران معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

هیئت داوران از بین ۲۲ اثر ارسالی به دبیر خانه این سازمان براساس معیارهایی چون: رعایت اصول همخوانی، رعایت ریتم، اصالت نغمات و بهره گیری از مولودی های اصیل، مرتبط بودن محتوای اشعار با موضوع جشنواره، توانایی تک خوان، خلاقیت در اجرا و...  ۵ اثر را انتخاب و برای اجرا در این جشنواره معرفی کرده بود که در مرحله نهایی و طی جشنواره امروز به رقابت بپردازند که نهایتا از بین گروه های شرکت کننده ۳ گروه "ده نگ پاوه" به سرپرستی پیمان حسن زاده،" انجمن موسیقی پاوه " به سرپرستی شعیب بهرامی، "نینوا" از کرمانشاه به سرپرستی جواد شریفی به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

هم چنین گروه‌های مولودی "بعثت روانسر" به سرپرستی انور دارابی، "عرفان روانسر" به سرپرستی مجیب حیدری نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

شهاب متقی فر مسئول انجمن موسیقی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه و دبیرجشنواره مولودی خوانی ضمن قرائت بیانیه هیئت داوران و معرفی گروه های برگزیده و قابل تقدیراین دوره از رقابتها گفت: از آنجایی که مولودی خوانی همانند سایر هنرهای آیینی-مذهبی از قبیل مداحی، تعزیه خوانی و... میراثی معنوی و ارزشمند محسوب می گردد، لذا پر واضح است که بالندگی و تعالی این هنر حمایت همه جانبه و ملموس تر متولیان و مسئولین را طلب می کند، حمایتی که قطعا  می تواند تداوم و قداست این هنر را در باور نسل آینده به خصوص نسل جوان مشتاق این عرصه نهادینه سازد.

در پایان این جشنواره از شهاب متقی‌فر، فرزاد شهسواری، بیژن صادقی و عبدالرضا تنهایی به عنوان اعضای هیئت داوران تجلیل به عمل آمد.

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.