ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۳۶ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه:

داشتن تعهد نسبت به مردم و مسائل مختلف جامعه مهمترین ویژگی هنرمند انقلابی است

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه گفت: طی سالهایی که از پیروزی انقلاب گذشته است هنرمندان متعهد و هم طراز انقلاب اسلامی توانسته اند با جریانات روز انقلاب پیش آمده و زبان گویای هنرانقلاب باشند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز در گردهمایی دومین انتخابات مجمع قشر این سازمان که با حضوراعضای شورای قشربسیج هنرمندان,سرهنگ کرمی معاون نظارت و تائید صلاحیت دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) و جمعی از مدیران و اعضای شورای کانون ها در کرمانشاه برگزار شد، گفت: طی سالهایی که از پیروزی انقلاب گذشته است هنرمندان متعهد و هم طراز انقلاب اسلامی توانسته اند با جریانات روز انقلاب پیش آمده، بلند گو و زبان گویای هنر، ادبیات و آرمانهای انقلاب باشند.

صلاح الدین قره تپه افزود: انقلاب ۵۷ به رهبری حضرت امام خمینی(ره) تنها در سیاست و ساختار سیاسی جامعه ما  تاثیرگذار نبود بلکه انقلابی بود که در لایه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه خصوصا در حوزه فرهنگ و هنر نگاه ها را متحول کرد.

وی ادامه داد:  قبل از انقلاب جریانی که بر حوزه فرهنگ و هنر مسلط بود یک جریان لائیک بود جریانی که بیشتر به بعد مادی و جسمانی انسان، در خلق آثار مختلف هنری توجه داشت.

قره تپه تصریح کرد: انقلاب با ایجاد تغییر در این نوع نگاه باعث شد تا نگاه هنرمند از زمین به سمت آسمان و به بعد معنوی انسان معطوف شده و بتواند هر چه بیشتر معنویات را در هنر مطرح کند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه گفت:نگاه هنرمند مسلمان، نگاه یک انسان مومن و با ایمان است و این مشخصه درتمامی آثارهنریش دیده می شود، خوشبختانه طی سالهایی که از پیروزی انقلاب گذشته است هنرمندان متعهد و هم طراز انقلاب اسلامی توانسته اند با جریانات روز انقلاب پیش آمده، بلند گو و زبان گویای هنر، ادبیات و آرمانهای انقلاب باشند.

وی اظهار داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری(مد ظله العالی): هنرمند نمی تواند در جامعه ای زندگی کند و نسبت به مسائل و اتفاقاتی که پیرامونش می افتد بی تفاوت بوده، و واکنشی نشان ندهد بلکه هنرمندی که دغدغه مند است و درمتن انقلاب زندگی کرده باید نسبت مسائل مختلف جامعه از خودش واکنش نشان دهد و این برای ما به عنوان سازمان بسیج هنرمندان نیز یک تکلیف است.

قره تپه افزود: آنچه که انقلاب مطرح کرد این بود که هنر و هنرمند باید نسبت به مسائل جامعه و مردم متعهد بوده و توانایی این را داشته باشد که انسان را به تعالی و معنویات برساند، هنر یک ودیعه ی الهی است که در ذات هنرمند نهفته شده و هنرمند باید بتواند از این امانت الهی به بهترین نحو پاسداری کند.

برگزاری دومین انتخابات مجمع قشر بسیج هنرمندان استان کرمانشاه

در ادامه رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه از برگزاری انتخابات مجمع قشر طی این گردهمایی خبر داد.

صلاح الدین قره تپه افزود: در این انتخابات۳ نفر از هنرمندان و مسئولین انجمن های هنری بسیج هنرمندان به عنوای اعضای شورای عالی مجمع قشر انتخاب خواهند شد.

وی تصریح کرد: این شورا، یک شورای مشورتی است که به صورت فصلی تشکیل جلسه داده و در راستای سیاست گذاری های سازمان بسیج هنرمندان در عرصه هنر نظر می دهد.

لازم به ذکر است، در این گردهمایی از بین ۹  کاندیدای مشخص شده ۳ نفر به عنوان اعضای شورای عالی مجمع قشر بسیج هنرمندان انتخاب شدند.

در این دوره از انتخابات آقایان مراد عزیزی به عنوان "رئیس مجمع"، آرش منصوری به عنوان "نائب رئیس مجمع" و هاشم پور محمدی به عنوان "بازرس مجمع" بیشترین آراء ممکن را کسب کردند.

هم چنین، مسئولین انجمن های هنری شعر،نمایش، فیلم و موسیقی  بسیج هنرمندان به ارائه گزارشی از فعالیت های خود پرداختند.

 

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.