ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۸۸ بار خوانده شده
به همت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان؛

دوره آموزشی هرس باغات ویژه مهندسین بسیجی در هرسین برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): به همت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و جهادکشاورزی دوره آموزشی هرس باغات ویژه مهندسین بسیجی در روستای نجوبران هرسین برگزار شد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی استان کرمانشاه؛ این سازمان با همکاری جهاد کشاورزی استان کرمانشاه دوره آموزش تخصصی هرس باغات را برگزار نمود.

در راستای آشنایی بیشتر مهندسین کشاورزی با این مهم، کلاس آموزش هرس باغات به صورت عملی در روستای نوژیوران(نجوبران) از توابع شهرستان هرسین  برگزار شد.

در این دوره مهندسین با انواع هرس، فواید هرس آشنا شدند. مدرسین دوره آقای مهندس فیض و مهندس جهانگیری معاونت محترم باغبانی جهادکشاورزی استان بودند.

این دوره آموزشی یک روزه ، چهارشنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور ۳۰ نفر از مهندسین بسیجی، دکتر سیفعلی ریاست سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی استان و معاون باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه برگزار  شد.

گفتنی است درختان ، بویژه درختان میوه اگر در طبیعت و در شرایط محیطی مناسب بدون دخالت انسان رشد کنند بعد از چند سال ، یک حالت متراکم پر از شاخ و برگ به خود می گیرند و از نظر میزان کیفیت باروری نیز حالت نامطلوب پیدا می کنند. در اینگونه درختان ، رشد شاخه های مزاحم و پر پیچ و خم در داخل تاج درخت صورت گرفته و بدلیل متراکم شدن و پر برگ شدن شاخه ها، نفوذ نور داخل تاج درخت محدود گشته و بتدریج شاخه ها خشک شده و از بین می روند و باردهی درخت نیز محدود می گردد و میزان محصول و کیفیت آن پایین می آید . علاوه بر این مسائل ، مشکل سال آوری و تناوب باردهی نیز بروز می کند ،به طوری که ، یک سال میوه های زیاد و ریز و سال دیگر عدم باردهی ویا تولید ناچیز اتفاق می افتد .

بنابراین ، لزوم اجرای صحیح عملیات هرس جهت ایجاد شکل و فرم مناسب و باردهی منظم و مطلوب ضروری می باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.