ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۰۱ بار خوانده شده

سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی:

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی؛ با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر عملیاتی کردن اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی، اولین کلینیک سیار دامپزشکی و دامپروری استان به عنوان طرح ملی پایلوت در استان کرمانشاه راه اندازی شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی استان کرمانشاه ؛ جلسه ای در خصوص کلینیک سیار دامپزشکی با حضور تعدادی از مسئولین سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی کشور، مدیریت امور دام جهادکشاورزی کرمانشاه و دکتر سیفعلی رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان در محل دبیرخانه سازمان واقع در جهادکشاورزی تشکیل شد.

در این جلسه، دکتر علیرضا سیفعلی رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه ضمن بیان اهداف این طرح اظهار داشت: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان در راستای کمک به جهاد کشاورزی در حوزه دامپزشکی و دامپروری برای اولین بار ایده راه اندازی کلینیک سیار را به عنوان یک پروژه اثرگذار ملی در حوزه دام استان به صورت پایلوت بهمن ماه سال گذشته، شروع کرد.

این کلینیک سیار با حضور در مناطق محروم روستایی و عشایری به ارائه خدمات مشاوره ای، ترویجی، پیشگیرانه و نهایتا" درمانی می پردازد

دکتر سیفعلی ضمن اشاره به مشکلات مناطق روستایی گفت: متاسفانه برخی از روستاییان و دامپروران در مناطق صعب العبور سکونت دارند که به دلیل دور بودن از مراکز خدمات رسانی، از آموزش های لازم در این زمینه محروم هستند در نتیجه میزان تولید در این مناطق کاهش یافته و در حوزه بهداشت دام با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که گاها" خسارات جبران ناپذیری به فعالان این بخش وارد می شود.

وی در خصوص میزان رضایتمندی دامپروران از اجرای این طرح گفت: دامداران و کشاورزان تشنه خدمات صحیح و کاربردی هستند.

وی افزود: این پروژه برای اولین بار بصورت پایلوت در اردوهای جهادی و به صورت ارائه خدمات رایگان توسط کانونهای بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی شهرستانها انجام پذیرفت و دامداران استقبال خوبی از این پروژه داشتند.

دکتر اسماعیل زاده عضو شورای عالی بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی سازمان بسیج مستضعفین کل کشور نیز با عنوان اینکه بررسی و بهبود وضعیت ۳۰ درصد دام منجر به آبستنی نمی شود گفت: شناسایی به موقع توسط ابزارهای پاراکینیکی مانند سونوگرافی می تواند در افزایش تولیدات دامی نقش موثر داشته باشد از طرفی نظارت بر تلفات ۱۲ تا ۱۵ درصد بره ها بعد از شیرگیری که بتوانیم آنرا به میزان حتی ۵ درصد تقلیل دهیم می تواند در تولیدات نقش افرین باشد.

وی گفت: این موارد در طرح ملی پایلوت کلینیک سیار دامپزشکی در منطقه گیلانغرب بصورت پایلوت کشوری بزودی اجرایی خواهد شد.

مهندس خانی مدیر امور دام جهادکشاورزی استان کرمانشاه نیز در این جلسه اظهار داشت: سنتی بودن پرورش دام بومی از عوامل پایین بهره وری دامپروری است.

وی با بیان اینکه متاسفانه دامداران کشور آموزش نمی بینند، گفت: در حال حاضر دامداران در کشور ما به روشی سنتی فعالیت میکنند که این مسئله منجر به پایین بودن میزان تولید دام بومی ما شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه دامداری علم ترویج، آموزش و خدمات خوبی نداریم، بیان کرد: هم اکنون دامپروری کشور با نصف پتانسیل خود کار میکند.

مهندس خانی با بیان اینکه راه اندازی این کلینیک منجر به بهبود و افزایش بهره وری در حوزه دام کشور می شود اظهار داشت: نقش اقتصادی و اشتغالزایی این طرح را نباید نادیده گرفت.

گفتنی است خودرو مجهز به دستگاه سونوگرافی از طرف سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور در اختیار سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان کرمانشاه قرار گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.