ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۳۲ بار خوانده شده
یادداشت: ویژه نامه تولد حضرت ابوالفضل العباس(ع)

سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی؛ جانبازان‌، آسيب‌ در راه‌ خدا را قدر بدانند
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و  منابع طبیعی؛عباس یعنی غیرت، حمیت و جوانمردی . ابوالفضل یعنی صاحب تمام فضل و کمال. عبد صالح یعنی آن والا مردی که فقط سر به خاک الهی سجود و فقط تنها او را معبود یافت و در راه او گام برداشت و سخن رسول آو را مقدم بر تمام امور دانست .لذا ولی خدا را پدر و برادر نگفت و بر لب ذکر سیدی و مولای جاری ساخت.
عطشان یعنی آن دلیر مردی که آب را شرمنده مردانگی خود کرد و آب آوری را مقدم بر آب نوشی دانست و لبان عطشان کودکان را بر جگر آتشفشان خود مقدم داشت.
سقا یعنی آنکه با جرعه ای آب از فیوضات معنویش ، همه تشنگان عالم را سیراب می نماید که عمری است همه جرعه خور احسان اویند. و امروز روز عبد صالح خدا ، ابوالفضل العباس سقای تشنه لب حسین است و ما محتاج آن دستان تقدیم شده الهی هستیم.

روز چهارم شعبان -میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) - به روز جانباز نامگذاری شده است. آنان‌ كه‌ به گفته مقام عظمای ولایت ايثار و فداكاريشان‌، نشانه‌يي‌ در جسم‌ مطهرشان‌ باقي‌ گذارده‌ و يادگار آن‌ لحظه‌ي‌ حساس‌ را همواره‌ با خود دارند ـ داراي‌ سهمي‌ ارزشمند در اين‌ تاريخ‌ پرافتخارند. جانبازان‌، آسيب‌ در راه‌ خدا را قدر بدانند كه‌ اين‌ موجب‌ توجه‌ حق‌ تعالي‌ به‌ آنان‌ است‌ و اين‌ در ميزان‌ الهي‌، ارزش‌ والاست ‌.
خداوند به‌ همه‌ي‌ فداكاران‌ راه‌ خود، بويژه‌ جانبازان‌ عزيز، صبر و تحمل‌ و نيز اجر و تقرب‌ عنايت‌ فرمايد و آنان‌ را در اين‌ راه‌ كه‌ شريفترين‌ راههاست‌، ثابت‌قدم‌ بدارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.