ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۶۰ بار خوانده شده
گفت و گو با کارآفرین بسیجی؛

پرورش دام سبك از عرصه‌هاي درآمدزاي اقتصاد مقاومتي

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری کرمانشاه با اعطای تسهیلات بانکی به بسیجیان باعث رشد وپیشرفت آنها شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) ناحیه عشایری، اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، تحریم، دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.
رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود با نام‌گذاری سال به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اقتصاد مقامتی را از ارکان اصلی پیشرفت کشوربرشمردند و اعلام داشتند: «می‌شود با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت؛ می‌شود به جنگ رکود رفت؛ می‌شود گرانی را مهار کرد؛ می‌شود در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی کرد؛ می‌شود فرصت‌های بسیاری را برای کشور ایجاد کرد و از فرصت‌ها استفاده کرد؛ شرطش این است که برای اقتصاد مقاومتی کار و تلاش انجام بگیرد.

علی قنبری وحید جوان بسیجی روستای زنگی  توانسته با استفاده از وام۱۵میلیونی بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری استان کرمانشاه برای خود ایجاد اشتغال کند و اکنون کار خود را در دامداری کوچک خانگی  ادامه می دهد و برای یک نفر دیگر از همشهری هایش نیز اشتغال زایی کرده است.

وی در این خصوص اظهار کرد: کارم را با وام ۱۵میلیونی و خرید ۱۰ راس گوسفند شروع کردم و دامداری کوچکی برای خود راه انداختم و اکنون ۲۰ راس دام سبک دارم  که با این کار اکنون یک نفر دیگر نیز مشغول به کار شده است.

وی ادامه داد: اکثر گوسفندان را پس از پروار شدن به فروش می رسانم و الحمدالله درآمد آن هزینه زندگی را در می آورد و مجبور نیستم برای کار به جای دیگر بروم.

قنبری با تاکید بر اینکه با اقتصاد مقاومتی می شود در مقابل تحریم های دشمن ایستادگی کرد، اذعان داشت: بسیج سازندگی نقش مهمی دراشتغالزایی جوانان روستایی وعشایری داشته است و وام های اقتصاد مقاومتی سپاه ناحیه عشایری برای بسیاری از جوانان این شهرستان ایجاد اشتغال کرده تا اقتصاد مردم این منطقه تنها متکی به مرز نباشد و بسیج در تحقق امر مهم اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.