ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۰۴ بار خوانده شده
ناحیه مقاومت بسیج سپاه دالاهو برگزار کرد

جلسه توجیهی قطب های صنایع تبدیلی با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) :جلسه توجیهی قطب های صنایع تبدیلی با حضور سردار غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشورو جمعی مسئولین و روسای ادارات شهرستان دالاهو برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) ناحیه دالاهو، سرهنگ پاسدار نجفعلی کرمی فرمانده سپاه دالاهودر ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم محضر حضار و مدعوین محترم گزارشی مختصر از فعالیت های بسیج سازندگی شهرستان در قالب آمار وارقام بیان نمود وابراز امیدواری کرد حضور سردار غلامی وهیئت همراه منشا خیر وتحول برای محرومیت زدایی از شهرستان باشد.

فرماندار دالاهو با بیان اینکه فلسفه وجودی بسیج سازندگی باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)بر سازندگی است گفت: میزان بیکاری در سطح شهرستان قابل تامل می باشدو با توجه به پتانسیل ها ی فراوان شهرستان این آمار بسیار نگران کننده و تاسف بار است.

وی خاطر نشان کرد:در روستاهای شهرستان و دشت کرند غرب انواع و اقسام میوه،زیتون، نخود، گندم و... کشت می‌شود و پتانسیل بالای سد آزادی اگر در اختیار بخش زراعت قر�ار شهرستان دالاهو میوه سیب را یکی از محصولات وافر این شهرستان نام برد که ضایعات فراوانی دارد اما با ایجاد صنایع تبدیلی می‌توان به اقتصاد و اشتغال شهرستان کمک کرد.

مهندس اکبری با تاکید بر اینکه شهرستان دالاهو از جمله شهرهای با قدمت در کشور است خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که دالاهواز شهرهای قدیمی بوده است و این شهرستان با برخورداری از تمامی ظرفیتهای تاریخی،طبیعی و خدادادی میتواند موجبات اشتغال را فرآهم آورد.

وی به شرایط مساعد آب و هوایی و محیطی برای پرورش انواع گیاهان دارویی در ارتفاعات دالاهو اشاره کرد و ادامه داد: روستاهای بخش گهواره مکان مناسبی برای گسترش صنایع تبدیلی گیاهان دارویی است.

اکبری با بیان اینکه اتاق اشتغال به منزله اتاق جنگ است افزود،با اینکه مردم دالاهو در دوران دفاع مقدس هزینه‌هایی را متحمل شدند اما وضعیت کنونی این شهرستان و نرخ بالای بیکاری در خور شأن مردم نیست.

سردار غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در این نشست از برنامه ریزی برای ایجاد ۷۰ هزار فرصت شغلی در کشور خبر داد و گفت: با توجه نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)سازمان بسیج سازندگی جهت تحقق یافتن شعار سال با بوجود آوردن ۷۰ هزار فرصت شغلی در سطح کشور خواهان ایجاد یک قطب صنایع تبدیلی به عنوان الگو در هر شهرستان است.

وی ضرورت تمرکز بر صنایع تبدیلی در هر شهرستان را سود رسانی به کشاورزان و باغداران عنوان نمود و افزود: صنایع تبدیلی با بررسی تخصصی و کارشناسانه مسئولان استانی بر روی محصولات دارای ضایعات انجام می شود تا با فرآوری ضایعات موجود حذف و زمینه سودرسانی به کشاورزان و باغداران فراهم گردد.

ایشان در ادامه بیان داشتند: برای تسریع در این طرح همه منابع موردنیاز برنامه ریزی شد و بالغ بر ۴۰ هزار واحد کوچک با اعتباری بین ۵ تا ۳۰ میلیون تومان برای هر واحد در نظر گرفته شده است.

سردار غلامی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی قطب های صنایع تبدیلی دردالاهو خاطر نشان کرد:از کارشناسان محترم شهرستان واستان می خواهیم تا نسبت به معرفی یک محصول بعنوان الگو برای شهرستان مطالعات وبررسی های دقیق انجام دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: اجرایی شدن این مهم در بازه زمانی مشخص نیازمند همکاری و همدلی تمامی مسئولان شهرستان است تا فقر و بیکاری برای همیشه در این منطقه ریشه کن گردد.

مسئول بسیج سازندگی کرمانشاه ، نبود صنایع تبدیلی را یکی از مشکلات اساسی استان دانست و تصریح کرد: کشاورزان به دلیل نداشتن انبار مجبورند محصولات کشاورزی را به قیمت بسیار پایین عرضه کنند که در چنین وضعیتی بیشترین سود نصیب دلالان در بازار می‌شود.

سرهنگ فتاحی بازاریابی مناسب و ایجاد صنایع تبدیلی در استان را دو راه حل اساسی برشمرد و اضافه کرد: در کرمانشاه محصولات متنوعی تولید می‌شود. در ادامه جلسه مسئولین ادارات مربوطه نیز به اظهار نظرهای کارشناسی پرداختند ونظرات خود را در قالب تجربیات وپتانسیل های منطقه بیان کردند.

جلال صفری کشاورز نمونه کشوری و عضو شورای اسلامی شهر کرند غرب نیز اولویت بندی صنایع تبدیلی را بسیار خوب ومطلوب ارزیابی کرد اما خواهان توجه بیشتر به کشت دیم در شهرستان شد وخاطر نشان کرد از مجموع ۶۰ هزار هکتار زمین اراضی کشاورزی شهرستان بالغ بر۵۵هزار هکتار آن بصورت دیم کشت می شود که عمده معیشت مردم تلقی می گردد.

حجت السلام موسی الرضا نوروزی امام جمعه دالاهو امنیت، عدالت و معیشت را از جمله مهمترین دغدغه های مردم عنوان نمود و افزود: مسئولین شهرستانی باید با تقویت پاسگاهها و کلانتری ها امنیت شهرستان را فراهم آوردند.

فرمانده سپاه دالاهو نیز با بیان این مطلب که، این منطقه از تمامی پتانسیلها جهت ایجاد اشتغال و درآمدزایی برخوردار است ، گفت: آبزی پروری ،کشت دیم ، دامداری ،باغداری و.. از جمله فعالیتهای عمده در این شهرستان است که میتوان با تقویتشان شاهد رشدی عظیم در این منطقه باشیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.