ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۱۷ بار خوانده شده
گنجینه تمام نشدنی دفاع مقدس؛

اردوی راهیان‌نور خطی بی‌پایان در امتداد ملکوت شهداء

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): اردوهای راهیان نور؛ گامی موثر جهت حفظ برکات و ارزش های گنجینه تمام نشدنی دفاع مقدس و فرصت مغتنمی برای خودسازی و درک رشادت‌های و فداکاری های شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی است و امتیازی که شهداء به نسل های جوان دادند تا هجمه های نرم دشمنان علیه نسل جوان انقلاب خنثی شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، اردوهای راهیان نور چندسالی است که برای دانش آموزان به همت سپاه و با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود و این حرکتی عظیم فرهنگی و مهم بشمار می رود که بدون شک می تواند اغازگر یک تغییر و تحول در دانش آموزان و نسل جوان جامعه باشد. تغییری که در جنگ نرم امروز بسیار حیاتی و ضروری است.

فی الواقع اردوهای راهیان نور فرصتی مغتنم برای "شناختن" است و امتیاز و فرصت طلایی است که شهدای هشت سال جنگ تحمیلی به عاشقانشان می دهند تا با خودشناسی به خداشناسی برند و چقدر قشنگ است عظمت پروردگار را در دست ها و بیابان های مناطق جنگی هشت سال جنگ تحمیلی درک کنی.

دانش آموزانی که به این اردوها عازم می شوند طالب این هستند که یک بار دیگر به این مناطق مشرف شوند و با شهداء به راز و نیاز بپردازند چرا که در این اردوهای معنوی بیش از پیش با مقاومت ها و فداکاری های فرزندان دهه های ۵۰ و ۶۰ این مرز و بوم آشنا می شوند و با الگوگیری از شهیدان در جهت اتلای نظام و مبارزه با دشمنان قسم خورده اسلام استوارتر و راسخ تر گام بر میدارند.

انتقال و گسترش فرهنگ شجاعت، فداکاری، از خودگذشتگی و رشادت به نسل های جوان از مهمترین اهداف برپایی این اردوها است و این اردوهای معنوی از مهمترین مولفه های ترویج فرهنگ شهادت در جامعه است و راهیان نور درحقیقت یعنی ورود به سرزمینی که عطر بهشت دارد و قداستش به سرزمین کربلای حسین است و در یک کلام راهیان نور یعنی انقلابی بودن و انقلابی ماندن.

دنیای امروز دنیای جنگ و نبرد است و در گوشه و کنار این دنیا ناامنی و چنگ بسیار است و با این حال اما ایران توانسته اقتدار و صلابت خود را حفظ کند و رسیدن به این مرز از امنیت را مرهون و مدیون ایثارگری ها و فداکاری های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی هستیم و پس باید با پاسداری و قدردانی از این موهبت ها یاد و نام شهدا را حفظ کنیم که این تنها در بستر راهیان نور دست یافتنی است.

علی ای حال این اردوهای که چندسالی است نقش بسیار زیادی در انتقال فرهنگ شهادت و رشادت داشته است نیازمند عزمی محکم و راسخ جهت پشتیبانی از این ستاد در راستای تحقق آرمان های والای امام راحل  و انقلاب به نسلی است که نه رنگ جنگ را دیده اند و نه طعم دفاع از کشور را چشیده اند، ضروری است.

این روزها دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان بسیاری همچون هرساله به مناطق جنگی جنوب و غرب کشور که همان مشهدالشهداء و سرزمین نور است، مشرف می شوند و از فکه و دهلاویه و پادگان دوکوهه گرفته تا شجاعت‌های شلمچه و کناره اروند و کارون و مظلومیت تنگه چزابه و غربت هویزه در حال سیر و سلوک معنوی به یاد و نام و رشادت های شهیدان هستند که به راستی بی ادعا در این سرزمین ها با تمام جان خود برای دفاع از خاک و ناموس این آب و خاک ایثارگری و فداکاری کردند.

 

 

* سالها آرزوی تشرف به سرزمین نور خرمشهر را داشتم

یکی از دانش آموزان اعزامی در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص حضورش در مناطق جنگی هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: برای نخستین بار است که به این مناطق عملیاتی مشرف شده ام و سالها بود آرزوی تشرف به این سرزمین نور را داشتم.

محسن حسین زهی بیان کرد: ما دانش آموزان و نسل جوان باید راه شهداء را ادامه دهیم و باید با وجود سختی و دشمنی ها در عصرکنونی مقابل جنگ نرم دشمنان ایستادگی و مقاومت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به راستی شهداء آنچنان در ایمان و اعتقادات خود قوی و محکم بودند که حتی در شرایط سخت و طاقت فرسا نتوانستند کوتاه بیاییند و تا خون در رگ ها داشتند مقابل دشمنان ایستادگی و مقاومت کردند که باید ما نسل جوان نیز این جانفشانی ها را سرلوحه و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

 

 

* اردوی راهیان نور یک فرصت طلایی و ویژه است

یکی دیگر از دانش آموزان خاشی با بیان اینکه این اردو یک فرصت طلایی و ویژه است، گفت: برای دومین بار است که به این اردوی معنوی می روم و اگر هزار بار دیگر هم مشرف بشوم در این اردوها شرکت می کنم.

سهیل کردی تصریح کرد: شهداء و رزمندگان جنگ تحمیلی برای دفاع و حفاظت از خاک و ناموس جان خود را نثار کردند و امروز وظیفه ما این است راه آن ها را بشناسیم و به وصیت های آنها عمل کنیم و نگذاریم خدای نکرده خون آنها پایمال شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چه توصیه ای به نسل جوان دارید، گفت: توصیه می کنم قدر امنیت و رفاه امروز خود را بدانید چرا که برای این امنیت ده ها هزار جوان شهید شدند و نگذارند دشمن آن ها را از راه اسلام و قران منحرف کند و به اردوهای راهیان نور بروند تا از نزدک دفاع از اسلام و انقلاب را لمس کنند.

 

 

* برپایی اردوهای راهیان نور در جنگ نرم دشمن بسیار ضروری است

یکی دیگر از دانش آموزان، به خبرنگار ما گفت: نخستین بار است که به این سرزمین بهشتی مشرف می شوم و در عصرکنونی که دشمن در تهاجم فرهنگی جنگ نرم جوانان را مورد هدف خود قرار داده این اردوها بسیار تاثیرگذار است و میتواند اهداف و توطئه های پلید دشمنان را خنثی و نقشه های آنان را نقش برآب کند.

محمدرضا ریگی اذعان کرد: ما با درس خواندن و پیشرفت کشور عزیزمان ایران می توانیم قدم در راه سربلند کردن کشورمان برداریم و به آرمان‌های های شهداء احترام بگذاریم و باید مراقب اعمال و رفتارمان باشیم تا مدیون خون شهداء و ایثارگری های رزمندگان نشویم و مراقب حلال و حرام باشیم.

 

 

* اهل سنت هم در کنار اهل تشیع در اردوهای راهیان نور نقش پررنگی دارند

یکی از علمای اهل سنت اعزامی به این اردوها بعنوان کارشناس مذهبی، با بیان اینکه این اردوهای راهیان نور برای تمامی اقشار است، گفت: برادران و خواهران شیعه و سنی در کنار هم در این اردوها نقش بسیار پررنگی دارند و به زیارت یادمان های شهداء می پردازند و یک سفر معنوی بسیار خوبی را تجربه می کنند.

مولوی قدرت الله حسین زهی بیان کرد: در این سفر معنوی علاوه بر پاسخگویی به سوالات شرعی و دینی دانش آموزان، نماز جماعت را نیز برای آنان اقامه میکنیم.

 

 

* اعزام ۱۴۸ دانش آموز بسیجی برادر  شهرستان خاش به اردوی راهیان نور

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش در حاشیه مراسمی که به مناسبت اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی جنوب کشور برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما از اعزام ۱۴۸ دانش آموز بسیجی برادر  شهرستان خاش به اردوی راهیان نور خبر داد و اظهار کرد: این اردوها با هدف آشنائی هرچه بیشتر دانش آموزان با واژه فداکاری، ایثار، شهادت، شجاعت، رشادت و دفاع مقدس است.

سرهنگ پاسدار حسن فضلی تصریح کرد: تعداد ۱۴۸ دانش آموز بسیجی برادر شهرستان خاش در قالب کاروان راهیان نور  توسط ۳ دستگاه اتوبوس از شهرستان خاش و یک دستگاه از بخش نوک آباد به مناطق جنگی ۸سال دفاع مقدس اعزام شدند.

وی بیان کرد: دانش آموزان در طول این سفر معنوی علاوه بر شرکت در اردوی عملی از یادمان های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی در سوسنگرد، شلمچ، اروند رود و هویزه بازدید می کنند و با آرمان های والای شهدا و امام راحل تجدید بیعت و میثاق خواهند کرد.

* اردوهای راهیان نور خاش نسبت به سال گذشته۱۰۰% افزایش داشته است

سرهنگ فضلی با بیان اینکه امسال اردوهای راهیان نور نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، گفت:  در این اردوها دانش آموزان با شهداء انس می گیرند تا از راه آنها غافل نشوند چرا که شهداء جان گران بهای خویش را جهت حفظ نظام و انقلاب نثار کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش افزود: دانش آموزان باید در این اردوها با بصیرت و آگاهی شرکت کنند و هر دانش آموز لازم است خاطرات خود را از این برنامه به سایر هم کلاسی های خویش منتقل کند و از این طریق فرهنگ جهاد و فداکاری و ایثار را گسترش دهد.

وی تصریح کرد: در جهت غنای معنوی این اردو از ۱۶ روحانی کاروان، کارشناس فرهنگی و همچنین یادگاران دفاع مقدس بعنوان راوی استفاده شده است.

 

 

* اردوهای راهیان نور، دانش آموزان را با واژه های شهادت، ایثار و دفاع مقدس آشنا می کند

وی با بیان اینکه دانش آموزان باید از این اردوهای راهیان نور استفاده حداکثری را بکنند، گفت: کاروان های راهیان نور جوانان و نسلهای بعد از جنگ را با رشادت های رزمندگان، ایثارگران و شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی آشنا می کنند و برنامه ریزی صحیح در این اردوها سبب تاثیرگذاری هرچه بیشتر بر زائران مناطق جنگی خواهد شد و خاطرات ماندگاری برجای میگذارد.

سرهنگ فضلی اذعان کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی می فرمایند:" امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست" و لذا این اعزام ها با حضور قشر دانش آموز، فرصت مغتنمی است تا با رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان دفاع مقدس هرچه بیشتر آشنا شوند.

* اردوهای راهیان نور به عاملی مهم در تحول بُعد معنوی و فرهنگی در کشور تبدیل شده است

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور به عاملی تاثیرگذار و مهم در تحول بُعد معنوی و فرهنگی در کشور تبدیل شده است، گفت: اردوهای راهیان نور مانند کلاسی جهت خودسازی معنوی است و بهترین جایگاه و مکان جهت کسب معرفت درونی جوانان است.

سرهنگ فضلی اظهار کرد: دانش آموزان سال دوم متوسطه در این اعزام  برای گذراندن ۱۰ نمره عملی درس آمادگی دفاعی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند.

* شهداء حقانیت جمهوری اسلامی را به جهانیان به اثبات رساندند

به گزارش خبرنگار تفتان ما، به راستی شهداء و رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی با ایثارگری ها و رشادت های بی بدیل خود حقانیت جمهوری اسلامی ایران را به تمامی جهان نشان دادند و اثبات کردند و امروز وظیفه ما این است که جهت ترویج و زنده نگه داشتن این ایثارگری ها کوشش کنیم و این سند را جاودانه ماندگار کنیم و در حقیقت "تکریم شهدا کمتر از یاد شهدا نیست" از یک جهت و کسب علم و معرفت در محضر شهداء از سوی دیگر درس های بسیاری را به جوانان خواهد داد که در هیچ کلاس درسی تدریس نخواهد شد و این اردوها دارای تأثیرات پایداری در ذهن و روان حاضران در کربلای ایران است.

 

 

سخن آخر این است که با توجه به هجمه ها و توطئه ها و نیرنگ ها و ترفند های شوم دشمنان در جنگ نرم امروز این اعزام کاروان های راهیان نور و انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به نسل های اتی بسیار تاثیرگذار است و در راه مبارزه با دشمنان حائز اهمیت است اما این مهم نیازمند حمایت تمامی دستگاه ها و نهادهاست و باید در راستای ترویج و تببین فرهنگ شهداء و برگزاری هر چه بهتر و حضور بیشتر دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور بکوشند.

گفتنی است مراسم بدرقه این دانش آموزان عازم به مشهدالشهداء با حضور علماء و روحانیون، جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی در محل هنرستان فنی شهید رمضانی شهرستان خاش برگزار شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.