ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۸۷ بار خوانده شده
بسیج دانشجویی استان کرمانشاه برگزار کرد؛

تشکیل اولین جلسه ستاد راهیان نور بسیج دانشجویی/ حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر در اردوهای راهیان نورغرب کشور در سال تحصیلی جدید

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): باشروع سال تحصیلی جدید همزمان با بازگشایی دانشگاه ها و هفته دفاع مقدس و بمنظور زنده نگهداشتن یاد شهدا و ارزش های دفاع مقدس اولین دوره اردویی راهیان نور غرب کشور برگزار می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) بسیج دانشجویی،  اولین جلسه ستاد راهیان نور دانشجویی سال۱۳۹۵ باحضور روسای دانشگاه ها، نهادهای مقام معظم رهبری، معاونین فرهنگی دانشگاه ها و با هدف آشنایی دانشجویان و نسل جوان با ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در ابتدای این نشست گفت: خوشبختانه  دانشگاه آزاد اسلامی در بحث پرداختن به موضوع راهیان نور مطلوب عمل کرده است و امیدواریم بتواند بیش از پیش به این موضوع مهم بپردازد.

دکتر نوذر قنبری در ادامه افزود: استان کرمانشاه پتانسیل این را دارد که بتواند به عنوان میزبان راهیان نور در غرب کشور حضور موثری داشته باشد ضمن اینکه دارای یادمان های دوران دفاع مقدس است و آشنایی جوانان دانشجو با ارزش های والای دفاع مقدس از ضروریات است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین به نقش موثر دانشگاه ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور نقش مهمی در آگاهی بخشی به جوانان و رواج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان دارد و دانشگاه ها به عنوان یکی از متولیان این امر می توانند بستری مناسب راجهت آشنایی جوانان با رشادت های رزمندگان عزیز منطقه غرب در دوران دفاع مقدس ایفا کنند.

وی در پایان آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی را جهت حضور در برپایی اردوهای راهیان نور غرب کشور اعلام و ابراز امیدواری کرد این دانشگاه بتواند نقش موثری در اشاعه فرهنگ دفاع مقدس به دانشجویان داشته باشد.

در ادامه مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به هدف عظیم اردوهای راهیان نور در آشنایی جوانان با فرهنگ دفاع مقدس گفت: غرب کشور و  استان کرمانشاه دارای شرایط ویژه ای است و برای ورود به عرصه راهیان نور در غرب کشور بستر مناسبی را داراست.

عباس اخلاقی افزود: غرب کشور به واسطه شرایط مطلوب آب و هوایی ظرفیت میزبانی خوبی را در موضوع راهیان نور داراست ولی متاسفانه ما در سیستم دانشگاهی خیلی خوب عمل نکردیم که امیدوارم امسال بتوانیم این ضعف را جبران کنیم؛ در حالیکه جنوب کشور به دلیل گرمای زیاد این منطقه، معمولا در ماه های بهمن، اسفند و فرودین شرایط خوبی را برای حضور کاروان های راهیان نور دارد.

دبیر ستاد راهیان نور استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در جلسه ای که اسفندماه سال گذشته برگزار شد روسا و معاونت های فرهنگی دانشگاه ها بر برگزاری اردوهای راهیان نور در غرب کشور تاکید ویژه ای داشتند و با پیگیری انجام شده و تشکیل ستادی به همین منظور مقرر شد که  اولین دوره اردویی راهیان نورغرب کشور در سال تحصیلی جدید در استان کرمانشاه برگزار شود.

وی درادامه گفت: بر این اساس این اردو به مناسبت سالروز عملیات مسلم بن عقیل که از بزرگترین عملیات های غرب کشور است طی روزهای هفتم تا نهم مهرماه و در منطقه سومار برگزار می شود.

اخلاقی اظهار داشت:پیش بینی می شود در این دوره میزبان بیش از  یک هزار و پانصد نفر از دانشگاه های سراسر کشور باشیم  ضمن اینکه مقدمات امر فراهم شده ؛ فضاسازی رسانه ای و تبلیغاتی در سطح شهر هم انجام خواهد شد و نیازمند همکاری دانشگاه ها در زمینه خدمات رسانی و نیز اعزام دانشجویان هستیم.

وی همچنین افزود: در حال حاضر حدود ۸۰۰ نفر از دانشجویان ثبت نام کرده اند و فعلا دانشگاه های تهران، خراسان رضوی، سمنان، آذربایجان شرقی و غربی هم برای اعزام دانشجویان اعلام آمادگی کرده اند  و مقرر شده که دانشجویان سایر دانشگاه های سراسر کشور از هفتم مهرماه سالجاری وارد استان  شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه نیز در اولین جلسه ستاد راهیان نور دانشجویی سال ۱۳۹۵گفت: جا دارد از شما عزیزان دانشگاهی که در راستای ترویج فرهنگ ایثار، شجاعت، پایداری و استکبار ستیزی اقدامات خوبی را انجام داده اید قدردانی کنم.

سرهنگ بیاتی افزود: راهیان نور یکی از کارهای بسیار ارزشمند اثرگذاری انقلابی ترویج تفکر جهاد و شهادت درجامعه است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و مسئولین فرهنگی قرار گرفته است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری برگزاری این اردوها گفت: این اردوها به واقع تاثیر بسیار خوبی بر روی نسل جوان دانشجو داردو همانطور که شاهد هستیم اثرات معنوی آن در دانشجوها نمود دارد و این جای بسی خرسندی است.

سرهنگ بیاتی افزود: استمرار شرکت در اردوهای راهیان نور و تلاش در جهت برگزاری این اردوها هرچه زمان می گذرد بیشتر ضروری می نماید چرا که دشمنان در صدد جوسازی بر علیه این اردوهای معنوی هستند زیرا اثرات معنوی و مثبت آن را در بین نسل جوان و فرهیخته ما مشاهده کرده اند و همین امر موجبات بیم آنان را فراهم کرده است.

وی همچنین به برگزاری اردوهای راهیان نور در غرب کشور اشاره کرد و گفت: در گذشته با آمدن نام اردوهای راهیان نور ذهن افراد فقط به سوی جنوب کشور و خوزستان متبادر می شد که البته جای بسی تشکر از استان خوزستان در زمینه برگزاری این اردوها دارد اما خوشبختانه چند سالی است به استان های دیگر چون کرمانشاه که در جریان دفاع مقدس نقش موثری داشتند نیز پرداخته می شود و وظیفه ماست که بتوانیم بعنوان استانی که از ابتدا تا انتهای جنگ حضور خوبی در دفاع از ایران اسلامی داشته است با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش موثری در جامعه ایفا کنیم.

سرهنگ بیاتی تصریح کرد: ما دارای بیش از ۱۱۰۰ نقطه رزمگاهی هستیم اما تنها ۸ نقطه به عنوان یادمانی و زیارتگاهی در استان وجود دارد و امکانات حداقلی برای پذیرایی از افراد در این مناطق فراهم شده  واین در حالی است که استان ما ظرفیت بسیار خوبی را داراست و بایستی همه تلاش کنیم تا در موضوع راهیان نور و دفاع مقدس به خوبی عمل کنیم.

وی در پایان به نقش مهم دانشگاه ها در ترویج فرهنگ جهاد و شهادت پرداخت و خاطرنشان کرد: دانشگاه ها در بحث راهیان نور و آشنایی جوانان با دفاع مقدس نقش بسیار بزرگی دارند ، نقشی که تاثیرگذار است ضمن اینکه بسیاری از رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس از قشر دانشجو بوده اند و این خود می تواند الگویی باشد برای جوان امروز ما که باید توسط دانشگاه ها این آشنایی نسل جوان با انقلاب اسلامی ، ارزش های آن و دفاع مقدس صورت پذیرد.

در ادامه نشست، مسئولان فرهنگی و روسای دانشگاه های استان به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه برگزاری هرچه بهتر اردوهای راهیان نور در غرب کشور پرداختند، همچنین در پایان ، در خصوص  پیاده روی اربعین دانشجویی و برپایی موکب توسط دانشگاه های متقاضی بحث و تبادل نظر شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.