ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه رازی به حضور ساکس در دانشگاه امیرکبیر

بسیج دانشجویی دانشگاه رازی درباره حضور "جفری دیوید ساکس" در ایران نوشت:
نسخه مناسب چاپ

بسیج دانشجویی دانشگاه رازی درباره حضور "جفری دیوید ساکس" در ایران نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذينَ يَتَّخِذُونَ الْکافِرينَ أَوْلِياءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنينَ أَ يَبْتَغُونَ عِنْدَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَميعاً (نساء ۱۳۹)

مسئولان باید پاسخ دهند که "جفری دیدید ساکس"، به هم ریزنده اقتصادهای اروپای شرقی و آمریکای لاتین در ایران چه می کند؟
شخصی که سیاست های اقتصادی اش در آرژانتین در دهه ی ۹۰ موجب اخراج ۷۰۰ هزار کارگر شد. شخصی که سیاست های اقتصادی اش در لهستان باعث شد ۵۹ درصد به زیر خط فقر بروند و   ۷۵۰۰  اعتصاب در یک سال انجام شود. شخصی که سیاست های اقتصادی اش بیکاری ۳۰ درصدی مردم بولیوی، ترک خدمات تأمین اجتماعی برای ۶۱ درصد بولیویایی‌ها، رجوع میلیونی بیکاران بولیوی به کاشت و فراوری مادهٔ مخدر کوکائین را درنتیجه خود در دههٔ ۸۰ به بار آورد.

آقای ساکس باید برای محاکمه و پاسخگویی به جنایت‌های اقتصادی و فقر و بیکاری مردم اروپای شرقی و آمریکای لاتین به ایران بیاید، نه سخنرانی.

مایه تأسف است که سفر "جفری دیدید ساکس" (که گرچه با شعار فقر زدایی اما به دنبال پیاده سازی اقتصادی لیبرال سرمایه داری است) به ایران، درحالی صورت می گیرد که غفلت ازاقتصاد مقاومتی از طرف مسئولان جمهوری اسلامی و عدم مشاهده عزم عملی در این رابطه، نگرانی ها را بیشتر کرده است. گویی برخی از مسئولین دولت ایران اجرای اقتصاد مقاومتی را وانهاده و به دنبال هضم شدن در سیستم اقتصاد جهانی هستند.

اگر در کشور ریلی به نام اقتصاد مقاومتی نمی بود و دولت برای هضم شدن در اقتصاد جهانی تلاش می کرد کمتر قابل سرزنش بود، حال آنکه مدل اقتصاد مقاومتی آماده و تنها منتظر اجراست.

سؤال اینجاست که ۳ روز بعد از تحذیر رهبر انقلاب به نسخه‌های ناکارآمد خارجی برای اقتصاد چه کسی با چه انگیزه‌ای زمینهٔ حضور چنین کسی را در کشور فراهم کرده است؟ آیا قرار است مانند دیدارهای سال گذشتهٔ "آلن گودمن" و "جک استرا"، در روزهای تعطیلی و عزای عمومی در کشور، باب جدیدی برای نفوذ و به هم ریختن اقتصاد کشور باز شود؟

آمدن شخصی به ایران که سابقه طولانی در همکاری با جورج سوروس دارد، نگرانی ها را بیشترمی کند که با پیاده شدن مدلهای اقتصاد سرمایه داری و لیبرالی زمینه برای نفوذ سیاسی در کشور فراهم شود.

همکاری این شخص با جورج سوروس که طراح انقلاب های رنگی و مخملی در چند کشور است نکته ی قابل تاملی است که هوشیار بودن دستگاه اطلاعاتی کشور را طلب می کند تا بلایی که در فتنه ۸۸ که با سابقه برنامه ریزی ۲۰ ساله بر سر کشور آمد دوباره پایه ریزی نشود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.