ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۲۲ بار خوانده شده

گزارش:

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت: فعالیتهای مردم یاری که بسیجیان جامعه پزشکی در قالب بیمارستانهای صحرایی و اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم ارائه می دهند ، یک مانور سیاسی ، اجتماعی و پزشکی محسوب می گردد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) ، بسیج پزشکی:رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه در آئین بزرگداشت سالروز قشر بسیج جامعه پزشکی که پیش از ظهر در سالن اجتماعات بیمارستان آیت ا... طالقانی برگزار شد، گفت : فعالیتهای مردم یاری که بسیجیان جامعه پزشکی در قالب بیمارستانهای صحرایی و اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم ارائه می دهند ، یک مانور سیاسی ، اجتماعی و پزشکی محسوب می گردد.

دکتر قلعه سفیدی با بیان اینکه ۸ اسفند ماه سالروز قشر جامه پزشکی می باشد متذکر شد : بدلیل همایش جایزه شهید رهنمون در دارخوین اهواز ، استانها مجبور شدند با چند روز تاخیر این مراسم بزرگداشت را برگزار کنند.

وی با تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در طرح نظام سلامت گفت : هم اکنون فرهنگ  حاکم  بر نظام سلامت  کشور ، یک فرهنگ بسیجی است.در جامعه اسلامی کار درمان هیچ بیماری در بیمارستان ها نباید بر زمین بماند و همه وظیفه دارند به بهترین نحو به بیماران رسیدگی کنند .

دکتر قلعه سفیدی بر لزوم گسترش فرهنگ ایثار، جبهه و شهادت در جامعه پزشکی تاکید کرد و متذکر شد:با اینکه در طرح تحول نظام سلامت فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته است، اما متاسفانه عده ای زیاده خواه زیاده ،همه این خدمات و نکات مثبت را نادیده می گیرند .

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه افزود : اگر این افراد فرهنگ ایثار را درک کنند و خدمت به مردم را در اهم اهداف خود قرار دهند از توهین و انتقاد نابجا و منفعت طلبی صرفه نظر می کنند .

وی با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته توسط  سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه در سال جاری خاطر نشان ساخت: برپایی چهار بیمارستان صحرایی  و ثابت در استان، اعزام تیم پزشکی به مرز مهران در ایام اربعین حسینی و اعزام تیم پزشکی به  کشور عراق و همچنین خدمات مردم یاری دیگر که به منا سبت های  مختلف انجام شده از مهمترین فالیت های بسیج جامعه پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی که در این مراسم حضور داشت ،بسیج را یک  تفکر فلسفی خواند و گفت:« بسیج، یک قشر یا شغل خاص نیست و اختصاص به گروه خاصی ندارد، بسیج هر چه دارد حاصل  ابعاد یک تفکر متعالی است که از ابتدا امام راحل (ره ) آن را مطرح کرد و رهبر معظم انقلاب نیز آن را به بهترین نحو استمرا ر بخشید.»

دکتر حسین کریم با بیان اینکه بسیج بر دو اصل امنیت و سلامت تکیه دارد افزود:« از روز اول بسیج برای تامین امنیت جامعه اسلامی شکل گرفت و همه چیزش را گذاشت تا به این هدف دست یابد، بسیج با انواع تهدید ها و توطئه های خارجی و داخلی مقابله کرد و ایستاد و به بهترین نحو این خطرات و دسیسه ها را خنثی کرد.»

وی افزود:«هدف دیگر بسیج سلامت اجتماعی بود،یعنی آنکه اجتماع آنگونه پیش رود که انقلاب به خاطرش شکل گرفت، بسیج باید در همه مواقع وارد میدان شود و تلاش کند با هر گونه ناسالمی که با اصول، اعتقادات و باورهای جامعه اسلامی ما در تضاد است مبارزه کند.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه به وظیفه بسیجیان در ارائه الگوی  مناسبی از یک فرد مسلمان به جهانیان برای مقابله با چهره خشنی که گروهک جنایتکار داعش معرفی کرده است اشاره کرد و گفت:« ما اگر بخواهیم داعش را شکست دهیم باید در کنار جنگ نظامی، کار فرهنگی و معرفی مسلمانان به عنوان افرادی مهربان، باعاطفه ،منطقی و پرتلاش را مدنظر قرار دهیم .»

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از پیشکسوتان و فعالان بسیج جامعه پزشکی تقدیر به عمل آمد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.