ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۲ بار خوانده شده
دکتر هژبری:

حمایت از فلسطین وغزه فراتر از یک فرایند تاکتیکی است/دانشجویان فلسطینی صبورانه در یادگیری علم و دانش تلاش کنند

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص):دکتر هژبری گفت:حمایت از مردم فلسطین و غزه ابعادی بسیار فرا تر از یک فرایند تاکتیکی دارد و یک امر بنیادی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) بسیج اساتید، دکتر فردین هژبری از اساتید بسیجی دانشگاه رازی کرمانشاه طی گفتگویی پیرامون ضرورت حمایت از مردم غزه و فلسطین اظهار داشت: طبق اصل ۱۵۴ قانون اساسی، بدون آنکه در امور داخلی کشورها دخالت کنیم وظیفه خود میدانیم که از مبارزات حق طلبانه  مستضعفین بخصوص امت اسلامی در هر گوشه جهان دفاع و حمایت کنیم. حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه در مقابل رژیم غاصب و ظالم  صهیونیستی که در زمان حضرت امام (ره) نیز همواره مورد توجه خاص بود، در همین راستا انجام می شود.

وی افزود: اعتقادات دینی و مذهبی ما دین را فقط در حوزه فردی تبیین نمیکند و همواره بعد اجتماعی و سیاسی آن را مورد توجه قرار میدهد. لذا حمایت از مردم فلسطین و غزه ابعادی بسیار فرا تر از یک فرایند تاکتیکی دارد و با توجه به اصول اعتقادی ما حمایت از آنها یک امر بنیادی است و وظیفه همه مسلملنان جهان است که از مظلومیت این عزیزان دفاع و حمایت کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به جنبه اعتقادی حمایت از مردم فلسطین، تاکید کرد: حتی علی رغم سازش کاری ها و کوتاهی های برخی رهبران فلسطینیان، ایران اسلامی و امت ولایت مدار ذره ای از حمایت ها و کمک‌های بشردوستانه خود به مردم فلسطین کوتاه نمی آید. به علاوه، این مسئولیت جامعه بین المللی است که در برابر جنایات بی­شرمانه رژیم نژاد پرست صهیونیستی سکوت نکند و یک صدا از مردم فلسطین و مظلومیت غزه فریاد برآورد و حمایت کند.

دکتر هژبری با اشاره به نقش دانشگاهیان در حمایت از مردم غزه گفت: فرهیختگان دانشگاهی نقش مهمی در ایفای این رسالت به عهده دارند. دانشگاهیان با توجه به جایگاه ویژه خود در جامعه اسلامی و در جمع دانشجویان لازم است که ابعاد گوناگون تجاوزگری رژیم صهیونیستی را تبیین نمایند و در جلسات متعدد، سخنرانی ها و نشست های علمی از لزوم حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده و شیوه های حمایت بحث و گفتگو نمایند. حضور فرهیختگان جامعه اسلامی در این مجامع و در نشست های مردمی در سطح ملی نقش مهمی در تشویق جامعه اسلامی در حمایت و کمک به مردم فلسطین و مسلمانان جهان خواهد داشت.

این استاد بسیجی عنوان کرد: امروز مردم غزه برای برطرف کردن  برخی کمبودها و مشکلات شان نیازمند کمک های مالی مسلمانان جهان هستند. فلسطینیان بارها با مقاومت سرسختانه خود به همه ثابت کردند که می توان با استکبار جهانی مبارزه کرد و هر بار پس از بمباران های دشمنان بشیریت، با حمایتهایشان از نیروهای مقاومت نشان دادند که با تمام وجود باید ایستاد. پس حال نوبت ماست که با حمایت های مالی و معنوی خود این عزیزان را یاری رسانیم. کمک به بازسازی زیر ساختها، حمایت های مالی در جهت رشد و ارتقای مردم فلسطین یک ضرورت جهان اسلام است.  

وی با اشاره به چگونگی حمایت دانشگاهیان از مردم غزه، خاطرنشان کرد: همانطوریکه اشاره شد دانشگاهیان با تبیین ابعاد جنایات رژیم صهیونیستی و لزوم حمایت از مردم مظلوم فلسطین می توانند کمک بسیار مهمی به روند مقاومت بکنند. دانشگاهیان با بحث و گفتگو در این زمینه از طریق تریبونهای متعدد نظیر تریبون کلاس درس ، تریبون نماز جمعه، تریبون صدا و سیما و در فضای مجازی بسیار کمک موثری در خنثی نمودن حیله دشمنان در ایجاد شک و تردید در لزوم حمایت از مردم فلسطین خواهند داشت. حضور یکپارچه و فعال در جلسات و راهپیمای­های متعدد که به همین منظور در سطح کشور برپا میشود و همچنین زنده نگه داشتن یاد مظلومیتهای غزه بخصوص کودکان، می تواند موثر باشد. از طرفی با توجه به نیازمندی های مردم غزه بخصوص کودکان معصوم و مظلوم ، کمکهای مالی نقش مهمی در دلگرمی این عزیزان به ادامه مقاومت خواهد داشت.

 دکتر هژبری در پایان پیام خود به کودکان، دانش آموزان و دانشجویان غزه را اینگونه بیان کرد:کودکان، دانش آموزان و دانشجویان آینده سازان فلسطین مقتدر هستند که همگام با مبارزات و مقاومتشان باید لحظه ای از رشد و تعالی باز نیاستند. حال که شرایط بازسازی فراهم شده است لازم است بیش از پیش در جهت ارتقای علمی خود و کسب دانش کوشا باشند. از این عزیزان می خواهم که صبورانه در جهت یادگیری علم و دانش تلاش کنند و در این راه با توکل به خدای بزرگ آینده کشور فلسطین مقتدر را پی ریزی نمایند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.