ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۲۹ بار خوانده شده

نقش زنان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) : تفاوت های تکوینی بین زن و مرد در جهت ارزشمندی و فضیلت یک جنس بر دیگری نیست.
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص)  بسیج جامعه زنان ،نقش اجتماعی و حضور زنان را در مشاغلی که وجودشان ضرورت دارد مورد تاکید  دین است .به طور کلی اسلام بر هویت انسانی زن تکیه داشته و طبق آیه شریفه سوره نساء "خلقکم من نفس واحده" همه انسان ها اعم از زن و مرد از یک نفس وسرشت واحد آفریده شده اند و زن می تواند مقامات معنوی و الهی والایی را به دست آورد،چنانکه در قرآن در کنار هر مرد بزرگ و قدسی از یک زن بزرگ یاد می شودو از همسران ابراهیم و فرعون و مادران موسی و عیسی (ع) در نهایت تجلیل یاد شده است و در تاریخ هم زنان بزرگی مثل حضرت خدیجه،حضرت زهرا(س)و حضرت زینب(س) به عنوان الگوی بشریت قرار گرفته اند.

آنچه برای زن و مرد ترسیم شده است،کارکرد ها و نقش هاست نه اهداف آنان.مثلا پویایی حیات خانوادگی که همان آرامش بخشی است در طبیعت و فطرت زن نهاده شده است.

از نظر اسلام تفاوت های زیستی و طبیعی به طور کلی تفاوت های تکوینی بین زن و مرد در جهت ارزشمندی و فضیلت یک جنس بر دیگری نیست ،بلکه راهی است برای گذراندن یک زندگی ایده آل و این طرح حکیمانه خداوند است که بر اساس انتظارات ویژه ای که از هرنوع جنس داردو زن و مرد هرکدام از مسیر های مختلف قرار است به هدف آفرینش برسند ،ابزار های معینی در اختیار شان قرار داده است.

اسلام جایگاه تساوی و ارزشمندی در وجود و گوهر انسانی برای زن و مرد را اصل می داند وفضیلت و شرافت نوع انسان را به واسطه تقوا و بر اساس آیه شریفه سوره حجرات"یا ایها الناس انا خلقنکم من ذکر او انثی و جعلنکم شعوبا وقبائل لتعارفوا ان اکرمکم عندالله اتقکم"وکوشش آن ها در مسیر هدایت و شقاوت ارزش می باشد.

 

انتهای پیام/

 

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.