ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۲۵ بار خوانده شده

آسیب های تک فرزندی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) : فرزندان تک به علت نداشتن خواهر یا برادر، در یک محیط آرام و بدون عاطفه رشد کرده و در جامعه نیز به این رفتار ادامه می دهند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص)بسیج جامعه زنان، روند فرزند کاهش فرزندآوری عوامل شخصی و محیطی، مؤثر هستند، ۸۰درصد خانواده های تحصیل کرده تک فرزند بوده و تنها ۲۰ درصد از آنها حداکثر ۳ فرزند دارند.

 به دلیل مشکلات اقتصادی در حال حاضر اکثریت مادران اشتغال به کار داشته و علاوه بر آن برخی از مادرانی که نیاز مالی و اقتصادی ندارند به خاطر ترس از مسئولیت و پرهیز از نظارت و فرزند داری، از این امر خودداری می کنند و برخی دیگر از بانوان، فرزند کم را نشانه تشخص و روشن فکری می دانند

 با توجه به این مسائل فرزندآوری می بایست به عنوان یکی از سیاست های اصلی و  مهارت زندگی، در سرلوحه تشکیل خانواده قرار گیرد.

انزوا و افسردگی و ضعف مهارت در برقراری ارتباطات اجتماعی، از پیامدهای تک فرزندی است و فرزندان تک به علت نداشتن خواهر یا برادر، در یک محیط آرام و بدون عاطفه رشد کرده و در جامعه نیز به این رفتار ادامه می دهند.

 مدیریت رفتار فرزندان در صورتی که تعداد آنها بیش از دو باشد، باعث تداوم روابط گرم و عاطفی گشته و همدلی و توانایی برقراری ارتباط را به آنها آموزش می دهد،  تک فرزندان فرصت تجربه این همدلی و کسب توانایی های فردی و اجتماعی را به مراتب کمتر دارند.

 عوامل محیطی نیز بر گسترش تک فرزندی بین خانواده ها مؤثر بوده است،  هزینه بالای نیازهای فرزندان از جمله شیرخشک، پوشک و نیازهای بهداشتی و  مهدکودک، از  مهم ترین علل محیطی کم فرزندآوری است.

برای افزایش جمعیت و جلوگیری از پیری جمعیت، دولت باید سیاست های عملی در این زمینه تدوین نماید، این امر یعنی حداقل تا دو سالگی به خانواده های بیش از یک فرزند، اقلام مورد نیاز فرزندان را به طور رایگان اهدا نماید.

مهدکودک های رایگان یا مهدکودک هایی در کنار سازمان ها و مؤسسات نیز می تواند مادران شاغل را تشویق به فرزند آوری نماید.

 

 

انتهای پیام/

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.