ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۲۵ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور:

جهاد روشنگری، وظیفه اصلی جوان انقلابی/ دبیرخانه همایش جوانان انقلابی تشکیل می شود

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور بصیرت‌افزایی را از وظایف جوانان انقلابی بیان کرد و گفت: به روش‌های مختلف در نشریات و فضای مجازی باید جهاد روشنگری صورت بگیرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، داوود گودرزی در گردهمایی جوانان انقلابی که سه‌شنبه، نهم  آذر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد برگزار شد، گفت: برگزاری این همایش‌ها جهت بازخوانی ویژگی‌های جوانان انقلابی و تبیین  این ویژگی‌هاست کمااینکه این گردهمایی‌ها به‌همت بسیج دانشجویی در سراسر کشور برگزار می‌شود و دبیرخانه همایش جوانان انقلابی تشکیل خواهد شد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده‌اند راهکار مشکلات کشور جوانان انقلابی هستند، افزود: بهره ‌گیری از جوانان انقلابی و میدان دادن به این جوانان راه‌حل مشکلات کشور می‌باشد که صحت این سخن دارای تجربه و منطق عقلانی است.

گودرزی با بیان این‌که اگر نتوانسته‌ایم مشکلات اقتصادی را درست کنیم و یا فرهنگ عمومی کشور را به‌طور کامل اصلاح کنیم برای ساز و کار درست کردن  و رفع مشکلات کشور باید جوانان انقلابی را وارد میدان کنیم، ادامه داد: باید از ظرفیت جوانان انقلابی استفاده شود کمااینکه روشنگری و بصیرت‌افزایی از وظایف جوانان انقلابی در عصر حاضر است.

مسئول بسیج دانشجویی کشور با بیان ضرورت تقویت جوانان انقلابی در جامعه تصریح کرد:  بنابر فرمایش مقام معظم رهبری ویژگی‌ها و شاخص‌های جوانان انقلابی قبول داشتن ارزش‌های انقلاب، انحصارطلب نبودن، شفاف بودن و اخلاق دینی داشتن می‌باشد.

وی با بیان این‌که هر کس که ویژگی‌های انقلابی بودن را ندارد و بخواهد بر اهداف خود پافشاری کنند با قاطعیت در مقابلش خواهیم ایستاد، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این‌گونه همایش‌ها باز تعریف اندیشه‌های انقلابی و مبانی اندیشه‌ای انقلاب است.

گودرزی با بیان این‌که در طی ۳۷ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران برخی از مشکلات اساسی  هنوز باقی مانده‌اند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس، دولت‌ها و مسئولان بیایند و بیان کنند برای رفع مشکلات ازدواج، بیکاری و اعتیاد جوانان چه کار کرده‌اند و چرا استان‌های مرزی باید هنوز محروم باشند.

رئیس بسیج مسئول بسیج دانشجویی کشور در تشریح وظایف جوان انقلابی اظهارکرد: جوان انقلابی به‌دنبال آرمان ‌ای انقلاب و اسلام است و در عین حال واقعیت‌ها و معضلات و مشکلات جامعه را می‌بیند و منصفانه رفتار می‌کنند و حد فاصل با دشمن و جریان نفاق را شفاف می‌کنند و اجازه نمی‌دهد جریان نفاق مردم ما را فریب دهد.

وی ادامه داد: در برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، مناظرات و جلسات باید توجه شود که گفتمان انقلاب شفاف بیان شود و اگر قانون اسلام رعایت شود و به ارزش‌ها توهین نشود برگزاری این‌گونه جلسات نتیجه‌بخش خواهد بود.

گودرزی جهاد روشنگری را وظیفه اصلی جوان انقلابی دانست و اضافه کرد: به روش‌های مختلف در نشریات، فضای مجازی، تابلوی اعلانات دانشگاه‌ها باید جهاد روشنگری صورت بگیرد و بسیج با نقد دلسوزانه و کارشناسی شده از مسئولان تلاش می‌کنند تا همه مسئولان را به نقد منصفانه بکشاند.

رئیس مسئول بسیج دانشجویی کشور افزود: برای مصونیت‌بخشی جوانان انقلابی راهی به جز تقوا و رعایت انصاف وجود ندارد کمااینکه جوان انقلابی اجازه شعار دادن بدون عمل را به مسئولان را نمی‌دهد.

وی در تشریح مولفه‌های مورد نیاز برای شکوفا شدن اقتصاد یک کشور گفت: مواد خام و انرژی، علم و فناوری، نیروی انسانی تحصیل‌کرده، موقعیت جغرافیایی، بازار مصرف و نقدینگی مولفه‌های شکوفا شدن اقتصاد هستند.

وی با بیان این‌که دولت باید زمینه سرمایه‌گذاری مردم را فراهم کند، تصریح کرد: نباید استان‌های مرزی ما محروم باشند و سیاست‌های دولت باید در راستای رفع محرومیت باشد که در این راستا جوان انقلابی مطالبه‌گر است و برای مشکلات راهکار پیدا می‌کنند و آنان را به‌صورت منطقی بیان خواهد کرد.

گودرزی با اشاره به این‌که در بخش فرهنگ و اقتصاد باید ببینیم دشمن چه کارهایی انجام داده است، ادامه داد: دشمن امروز به قدرت کشور ایران اعتراف دارد که در این راستا امیدوار کردن مردم و امیدوار نگه داشتن مردم الزامات اول کار برای جوان انقلابی است و کسی اجازه‌ی ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه را ندارد و جوان انقلابی با بصیرت است و به تکلیف عمل می‌کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.