ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۱ بار خوانده شده
سردار نقدي در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان لرستان:

بسيج همچون دفاع مقدس مي تواند در اقتصاد نيز حماسه آفريني كند

پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: اگر كارهاي جزيي و پراكنده به جاي پيمانكاري به گروه هاي جهادي سپرده شود، يك پيروزي بزرگ براي مسئولين و همچنين براي گروه هاي جهادي است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص)؛ سرتيپ بسيجي محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين در دومين روز از سفر به لرستان در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه اين استان كه با حضور استاندار و مسئولين استاني در سالن جلسات استانداري لرستان برگزار شد حضور يافت.

 

سردار نقدي در اين نشست طي سخناني اردوهاي جهادي را پديده اي مبارك خوانده و گفت: اين اردوها نقش مهمي در تربيت جوانان و سازندگي كشور دارد و اگر كارهاي جزيي و پراكنده به جاي پيمانكاري به گروه هاي جهادي سپرده شود، يك پيروزي بزرگ براي مسئولين و همچنين براي گروه هاي جهادي است.

 

وي با اشاره به وجود ركود تورمي حاكم بر فضاي اقتصادي كشور اظهار داشت: توجه به ظرفيت هاي پنهان و فعال سازي اين ظرفيت ها با توان و استعداد جهادي بسيج در اين زمينه راهگشاست.

 

رييس سازمان بسيج مستضعفين به برخي فعاليت هاي بسيجيان در زمينه اقتصاد مقاومتي اشاره نموده و تصريح كرد: عرصه هايي كه بسيج امروز براي رونق توليد در آن وارد شده، افق هاي جديدي را بر اقتصاد كشور گشوده و اغلب كساني كه در اين عرصه ها فعال شده اند رضايتمندي نسبي از فعاليت خود دارند.

 

وي ظرفيت هاي گروه هاي جهادي و مسائل و مشكلات كشور را يادآور شده و ادامه داد: يكي از عرصه هايي كه مي تواند باعث رونق توليد و كشاورزي و بهره وري بيشتر مزارع شود موضوع تكميل و بهينه سازي شبكه آبياري زمين هاي زير سدها مي باشد و بسيج اين توان و استعداد را دارد كه با مديريت دستگاه هاي مربوط نسبت به اين مهم بصورت جهادي اقدام و مشكلي مهم را از سر راه كشاورزي كشور بردارد.

 

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج علمي كردن كشاورزي را از ديگر موضوعات در دستور كار بسيج عنوان نموده و افزود: پايگاه هاي بسيج روستايي با سازماندهي جديد براي برقراري ارتباط ميان كشاورزان نمونه و ساير كشاورزان و اجراي آموزش هاي مفيد و روش هاي بهينه نسبت به كم كردن فاصله ميزان متوسط توليد و ميزان توليد كشاورز نمونه در واحد سطح اقدام نموده اند.

 

وي با اشاره به پايان نامه هايي كه در سيستم نظام آموزشي كشور نگارش و براي حل مسائل كشور كم اثر و يا مشكلات بيگانگان را حل مي نمايند، بيان كرد: اگر مسائل حل نشده و مشكلات در حوزه هاي مختلف توليدي و اقتصادي كشور به درستي احصا و در قالب صورت مسئله هاي مدون در اختيار مراكز علمي و آموزشي قرار گيرد، مي توان با هدايت استعدادهاي و ظرفيت هاي علمي جوانان كشور، گام هاي بزرگي در ارائه راه حل هاي علمي و عملي براي حل مشكلات ارائه نمود كه بسيج دانشجويي، بسيج اساتيد و بسيج مهندسين براي فعاليت در اين زمينه آمادگي دارند.

 

سردار نقدي وجود بازار مناسب را براي عرضه توليدات و محصولات اقتصاد مقاومتي بسيار مهم دانسته و تاكيد كرد: بايد با همكاري و تعامل بسيج سازندگي و دستگاه هاي مربوط، اين بازارهاي سودده و در دسترس ايجاد شود تا با عرضه مناسب توليدات اقتصاد مقاومتي زمينه براي اشتغال و حضور افراد بيشتري در اين عرصه محقق شود.

 

وي به همكاري دولت و بسيج در ريشه كني فلج اطفال در كشور اشاره نموده و خاطرنشان كرد: همانطور كه بسيج در دفاع مقدس تحت مديريت نيروهاي مسلح پيروزي هاي بزرگ و حماسه هاي شگرفي آفريد، مي تواند با مديريت و سازماندهي دستگاه هاي مسئول در كشور در عرصه اقتصاد و توليد نيز حماسه هاي بزرگي خلق كند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.