ارتباط با فرمانده

امر به معروف و نهی از منکر

دراین مراسم ازده نفر ازدانش آموزان مدارس شهرستان که درزمینه امربه معروف ونهی ازمنکر فعالیت داشتند ت
پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بر لزوم فعا
پایگاه اظلاع رسانی سپاه حضرت نبی اکرم(ص): همایش ملی تذکر لسانی با حضور فرمانده ناحیه و امام جمعه شهر
بسیج عشایر: نشست بصیرتی باموضوع استکبارستیزی وآسیب های ماهواره با حضور خواهران بسیجی پایگاه ام البنی

مقاله

این مطلب ۱۲ بار خوانده شده
یوسفی:

باید آگاه باشیم که جنگ اقتصادی آغاز شده است

پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص): نمانیده ولی فقیه در سپاه ناحیه کرمانشاه گفت: ما باید آگاه باشیم که دشمن همواره در رسیدن به اهداف خود ساکت نبوده و امروز جنگ اقتصادی را شروع کرده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) حجت الاسلام علی مراد یوسفی بعد ازظهر دوشنبه در همایش نهضت روشنگری با موضوع اقتصاد مقاومتی در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت:  برکسی پوشیده نیست که نظام اسلامی به عنوان یک استثنا در جامعه جهانی به وجود آمد و تداوم این انقلاب نیز یک رخداد استثنایی در میان انقلاب های جهانی است.

وی افزود: این استثنا در کمال ناباوری دوست و دشمن، در موقعیتی رخ داد که دنیا در سلطه و مسیر دو قدرت استعماری شرق و غرب بود و امام خمینی (ره) به عنوان معمار این انقلاب یک مسیر سومی را به نام جمهوری اسلامی ایجاد کرد.

حجت الاسلام یوسفی تصریح کرد: ابر قدرت ها در ابتدا به این موضوع به عنوان یک شوخی نگاه می کردند، ولی با نتیجه بخشی انقلاب اسلامی ایران برای اولین بار احساس خطر کردند و آنها نیز در برابر این مسیر سوم حکومت ترکیبی شرقی غربی ( حکومت عراق) ایجاد کردند و با راه اندازی جنگی نابرابر سعی در تخریب و نابودی این انقلاب داشتند ولی نیروهای ما مجهز به سلاح ایمان در برابرشان ایستادند.

وی گفت: زمانیکه انقلاب اسلامی ایران با کمترین تجهیزات نظامی در هشت سال دفاع مقدس در مقابل صدامی که از طرف ابر قدرانی چون آمریکا تجهیز شده بود ایستاد موجب تحیر این استعمارگران و همه دنیا شد.

حجت الاسلام یوسفی افزود: ابر قدرت ها در مراحل بعدی بحث تحریم ها را پیش کشیده و به تدریج آهنگ جنگ اقتصادی را  زدند و در مرحله بعد به علت عدم نتیجه زمینه جنگ فرهنگی را برعلیه ایران آغاز کردند.

وی ادامه داد: دشمنان باید بدانند که هیچ یک از این جنگ ها نتیجه بخش نبوده ودر نقطه مقابل ما نیز  باید آگاه باشیم که دشمن همواره در رسیدن به اهداف خود ساکت نبوده و امروز جنگ اقتصادی را شروع کرده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه کرمانشاه گفت: دشمنان در اوایل جنگ اقتصادی، برخی از اقلام مورد استفاده نظامی را تحریم کردند آنان حتی در مقطعی از این جنگ سیم خاردار را ممنوع و از ورود آن به کشور جلوگیری کردند.

وی به دیگر تحریم های صورت گرفته بر علیه ایران اشاره کرد و گفت: درمقطعی از دشمنان تحریم های دریایی و هوایی نسبت به ایران اعمال کردند  که اینها نیز ناکام ماند و تحریم های موجود جواب عکس داد و باعث پیشرفت و خوداتکایی ایران اسلامی شد.

حجت السلام یوسفی با اشاره به اجلاس جنبش عدم تعهد گفت: این ها حتی تلاش خود را در جنگ های مختلف با ایران به حدی رساندند که قصد ترور نخست وزیر هندوستان را در ایران داشته تا بر اثر این اتفاق معاملات نفتی ایران با هندوستان به هم خورد و این یکی از موارد جنگ اقتصادی دشمن بر علیه ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرمایشات مقام  معظم رهبری که دستور ایجاد اقتصاد مقاومتی را دادند، گفت: اقتصاد مقاومتی تعاریف گوناگون و اشکال مختلفی دارد، اما هیچ یک از این تعاریف تاثیرات عملی آن در قالب هنر را ندارد و اگر این تعاریف به زبان هنر بیان شود تاثیرات آن بیشتر نمود پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان قصد دارند کشور مارا وابسته کنند گفت: تمام تلاش غربی ها این است که ایران را به بازار مصرف اقلام وارداتی از هر نوع تبدیل کنند که این خود نوعی هنرنمایی است و باید نسبت به تلاش دشمنان هنرمندان ما عکس العمل مناسب نشان دهند و این به آن معنا نیست که دور خود یک حصار بکشند بلکه رساندن اقتصاد جامعه به حد رشد و شکوفایی است.

وی  افزود: اقتصاد مقاومتی به این معناست که باید اقتصاد ما مسیری موازی را طی کند و همانطور که انقلاب نیاز به نهادهای انقلابی داشت، برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز باید تحولاتی ایجاد شود که اقتصاد تنها در انحصار بانک مرکزی که وابسته به دولت است، نباشد.

وی با اشاره به اقدامات اخیر در راستای ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی گفت: طبق اخبار رسیده امکان دارد در آینده ای نزدیک دستگاه یا نهادی خارج از دستگاه های دولتی به عنوان معاونت وزارت اقتصاد در جهت جدا کردن اقتصاد از دولت ایجاد شود.

حجت الاسلام یوسفی گفت: البته نهاد سازی در اقتصاد مقاومتی ممکن است از توان دولت خارج باشد ولی نهادهای اقتصادی می توانند مکمل اقتصاد دولتی باشند و امروزه این امر درکشورهای غربی اجرا می شود.

وی افزود: برخی معتقدند اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد ترمیمی و مورد آسیب و خلل است که باید عیب و ایرادهای آن برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه کرمانشاه گفت: اقتصاد دفاعی تعریف دیگری از اقتصاد مقاومتی است که موجب هجمه شناسی، آفند شناسی و پدافند شناسی دشمن است.

وی راه های ترویج اقتصاد مقاومتی را مراقبت از اقتصاد داخلی با توجه به تولید ملی، ترمیم اقتصاد داخلی با عدم استفاده از کالاهای  وارداتی عنوان کرد و گفت: متاسفانه بعضی از افراد تولیدات داخلی را با برند خارجی در کشور ایجاد می کنند و اعتقادی به توان داخلی ندارند.

وی افزود:  برخی از مسئولین نیز  اعتقاد دینیشان در انجام امور به اندازه تاثیر گذاری همسر ناصرالدین در لغو امتیاز تنباکو نیست که در برابر ناصرالدین شاه ایستاد و گفت: کلام مرجع دینی بالاتر از کلام شاه است.

وی با اشاره به ایام سوگواری محرم و اربعین حسینی گفت: مردم باید شعور حسینی را به شور حسینی ترجیح دهند.

حجت الاسلام یوسفی با اشاره به انتخابات پیش روی (ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی) ادامه داد: امروز تک قطبی بودن در برخی از مسائل کشور مشکل ساز است و برخی به علت عدم آگاهی فرصت های پیش روی را به تهدید برای کشور تبدیل می کنند.

وی در پایان به اصلاح ساختار بانک ها اشاره کرد و گفت: بانکها  در ایران روش واسطه گری را در اقتصاد ایفا می کند، در حالی که وظیفه بانک ها ایجاد زمینه تولید در جامعه است.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.